Technologie

Technologie

MODERNA_HOUSE-Technologia-KERAMZYT

Nieszablonowość projektów

Technologia Keramzyt nie zakłada żadnych ograniczeń. Konstruktorzy są w stanie dostosować każdy projekt specjalnie do Państwa oczekiwań i zoptymalizować go pod kątem eksploatacji oraz wykonania.

Szybkość budowy domów

Nieżalenie od tego czy to budujemy dom jednorodzinny, czy wielopiętrowy budynek – czas pracy jest znikomy w porównaniu do budownictwa metodą tradycyjną. Przykładowy dom o powierzchni kilkuset m2 może powstać w kwartał.

Gotowe ściany pod montaż instalacji elektrycznej oraz wodno kanalizacyjnej

Poszczególne moduły przygotowane są do montażu instalacji elektrycznej oraz wodno – kanalizacyjnej – posiadają wbudowane w ściany rozprowadzenia, takie jak bruzdy i peszle.

Jednolitość i jednorodność ścian

Na budynkach nie pojawiają się żadne spękania ani rozszczepienia. Możliwość przenoszenia naprężeń rozciągających w technologii keramzytowej daje szansę konstrukcji się „ułożyć”.

Gotowość do malowania

Gładkie ściany keramzytowe bez trudu można malować bądź tapetować. Powierzchnia wymaga jedynie wcześniejszego przygotowania poprzez nałożenie ok.2mm gładzi lub zagruntowanie.

Gwarancja komfortu cieplnego

Technologia Keramzyt ochroni Twój dom przed nagłymi utratami ciepła zimą i utrzymanie chłodu latem. Naturalne materiały i doskonale zaprojektowana termoizolacja gwarantują niskie koszty utrzymania budynków.

Izolacja akustyczna

Perfekcyjne wykonanie i połączenie modułów, jak również ich struktura zapewnia wysoki poziom eliminacji/tłumienia/pochłaniania dźwięków.

Grubość ścian

Ściany nośne w tej technologi mają 15cm grubości co pozwala na uzyskanie współczynnik przenikania ciepła ściany U= 0,24 W/m2K oraz dodatkowej powierzchni domu, np. przy budowie domu 120m2 zyskujemy ok 10m2.

Ekologiczny mikroklimat

Dzięki innowacyjności technologii Keramzyt w domach wybudowanych tą metodą panuję zdrowa i naturalna aura, bez szkody dla środowiska.

Atesty i gwarancje

50-letnia gwarancja poparta wieloma atestami sprawia, że budowanie metodą keramzytową staje się jedynym racjonalnym wyborem.

Rozwiązania przegrody zewnętrznej

Ściany jednowarstwowe – mają zwykle od 36 do 42 cm grubości i wykonywane są z keramzytobetonów nisszych klas o wyższej izolacyjności termicznej, tak aby spełniały wymagania normowe. Ściany dwuwarstwowe w „Systemie KB”- warstwa nośna takich ścian ma zwykle od 15 do 20 cm grubości, która jest wynikiem obliczeń konstrukcyjnych. W większości przypadków budownictwa jednorodzinnego ściana gr. 15 cm z LC16/18 ma wystarczającą nośność . Grubość warstwy ocieplenia zależz§y od grubości muru i współczynnika U, jaki chce się uzyskać, i podobnie jak w innych ścianach z ciepłych materiałów powinna wynosić od 10 do 15 cm . W przypadku budynków pasywnych czy energooszczędnych grubości izolacji są duŜo większe i oblicza się dla każdego przypadku indywidualnie.
Ściany trójwarstwowe – warstwę nośną stanowi element ścienny parametrach jak przy dwuwarstwowej.

MODERNA_HOUSE-Keramzyt

Keramzyt to lekkie kruszywo uzyskiwane w wyniku wypalania glin ilastych znajdujące w nowoczesnym budownictwie wiele zastosowań. Specjalnie wyselekcjonowana glina w wyniku obróbki termicznej zyskuje kształt niewielkich, porowatych kuleczek o silnych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych, odpornych na wilgoć i mróz.
Keramzyt nalezy do materiałów niepalnych, obojętnych chemicznie, odpornych na wodę, działanie pleśni i grzybów i gryzoni. Posiada dobre parametry izolacji cieplnej.

Ściany wykonane w systemie KB posiadają wszelkiego rodzaju atesty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie określone polskimi normami.

MODERNA_HOUSE-Technologia-Porotherm_DRYFIX

Łatwość i szybkość wykonywanych prac

Technologia eliminuje konieczność przygotowania spoiwa przed nałożeniem piankowej zaprawy, co znacznie skraca czas pracy.

Wydłużenie sezonu budowlanego

Porothermem DRYFIX można murować również w zimie, w temperaturze nawet do temp. -5oC.

Ochrona termiczna

Miniaturowe puste przestrzenie w spoiwach gwarantują optymalną ochronę termoizolacyjną oraz naturalne „oddychanie” ścian.

Szybkie i czyste murowanie

Używając zaprawy Porotherm DRYFIX można pożegnać się z problemami związanym z transportem, narzędziami i przygotowanie zaprawy do użytku.

Zwiększona wytrzymałość ścian

Już po 48 godzinach uzyskują one deklarowane parametry wytrzymałościowe, co pozwala na kontynuowanie prac i obciążanie muru.

Estetyka

Mur wykonany w systemie Protherm DRYFIX jest czysty i pozbawiony widocznych spoin.

Maksimum możliwości budowania ścian

System doskonale sprawdza się przy stawianiu ścian nośnych, jednowarstwowych, działowych czy zewnętrznych.

MODERNA_HOUSE-Porotherm_DRYFIX-Photo

Porotherm DRYFIX to nowatorska technologia murowania opierająca się na dwóch kompatybilnych składnikach. Jeden z nich to specjalnie wyszlifowane pustaki, drugi zaś to piankowa zaprawa murarska. Pianka nakładana jest za pomocą pistoletu pod ciśnieniem na pustaki ceramiczne. Ten prosty i udoskonalony sposób murowania usprawnia budowę i poprawia jakość pracy.
Do murowania w systemie DRYFIX stosowane są pustaki Porotherm.

Domy wykonane w systemie Porotherm Dryfix posiadają wszelkiego rodzaju atesty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie określone polskimi normami.

MODERNA HOUSE MODERNA HOUSE
×